آسمان ایکس

پهپاد سمپاش DJI Agras T20 ، هوشمند و کارآمد

پهپاد DJI Agras T20

پهپاد سمپاش DJI Agras T20

4.9
(7)

پهپاد سمپاش DJI Agras T20 یکی از انواع پهپادهای کشاورزی ساخت کمپانی DJI است که به خاطر برخورداری از عملکرد خارق‌العاده و توانایی‌های افشانه‌ای، قادر است به صورت خودگردان در نواحی مختلف و متفاوتی مانند مزارع، ویلاها و باغستان‌های بزرگ، عملیات‌هایی مانند سم‌پاشی، نقشه‌برداری و عکس‌برداری را انجام دهد.

پیش از این به طور مفصل به معرفی یکی دیگر از پهپادهای سمپاش dji یعنی عمودپرواز Agras MG-1 پرداختیم. حال در این مقاله قصد داریم به معرفی مشخصات پهپاد Agras T20 بپردازیم تا معلوم شود چرا این پهپاد ابزاری بسیار مفید برای طیف گسترده ای از عملیات سمپاشی است.


کارایی ارتقاءیافته در پهپاد کشاورزی Agras T20

پهپاد Agras T20 به خاطر برخورداری از قابلیت FPV و گستره افشانه‌ای خود که تا هفت متر توسعه می‌یابد، ابزاری بسیار کارآمد و مفید برای اجرای یک عملیات سم پاشی موفق است.

دوربین FPV پهپاد کشاورزی Agras T20


سادگی و دقت در پهپاد DJI Agras T20

پهپاد DJI Agras T20 به خاطر کارایی اثبات‌شده خود به عنوان یک سامانه‌ افشانه‌ای کامل و بی‌نقص، کاربران خود را قادر می‌سازد تا به آسانی هر چه تمامتر پارامترهای مربوط به پرواز و عملیات را اجرایی سازند.

این پهپاد از یک سامانه موقعیت‌یابی RTK (تعیین موقعیت آنی) استفاده می‌کند که در درون پهپاد جاسازی شده است و موقعیت‌یابی پهپاد را با دقت سانتی‌متری به انجام می‌رساند.
به همین خاطر نقطه‌مسیرهای (waypoints) ذخیره‌شده در دستگاه GPS را می‌توان با دقت بسیار زیاد تا حد سانتی‌متر بدست آورد تا عملیاتی کاربردی‌تر و سم‌پاشی دقیق‌تری را اجرا کرد.


عملکرد قدرتمند DJI Agras T20

پهپاد سمپاش Agras T20 به هشت نازل مجهز شده و قادر است در هر دقیقه، ۶ لیتر سم یا هر مایع دیگری را با فشار بالا و مؤثر روی مزارع و میادین و باغ‌ها بپاشد. این نازل یا افشانک‌ها به صورت منظم ذراتی با اندازه مناسب را پخش می‌کنند.

Agras T20 همچنین مجهز به یک جریان‌سنج چهارکاناله الکترومغناطیسی است که برای تضمین یک جریان مؤثر و کارآمد، در هر نازل، چهار کانال منتهی به آن‌ها را بررسی می‌کند.


تقویت امنیت پروازی با پهپاد DJI Agras T20

پهپاد کشاورزی Agras T20 مجهز به یک رادار تمام‌جهت است. این رادار می‌تواند تمامی موانع افقی را که در مسیر پروازی پهپاد قرار دارند شناسایی کند.

فناوری تصویر برداری رادار پهپاد DJI Agras T20

همچنین این رادار می‌تواند به طور خودکار موانع متنوعی را در نواحی متفاوت دور بزند تا امنیت عملیات در سطح بسیار بالایی حفظ شود.

رادار پهپاد DJI Agras T20 در مقابل گرد و غبار و رطوبت نیز مقاومت بسیار بالایی دارد.

دوربین FPV نصب شده در این پهپاد به همراه دو پروژکتور نصب شده بر روی دستگاه نیز، هدایت‌گر پرواز را قادر می‌سازد که حتی در شب دیدی بسیار کامل با تمام جزئیات از میدان عملیاتی خود داشته باشد.


ساختار تاشو و مقاوم پهپاد سمپاش Agras T20

به خاطر طراحی قطعه‌ای(ماژولار) Agras T20، این پهپاد قابلیت تاشویی دارد و به آسانی می‌توان آن را تا کرد و جهت استفاده مجدد دوباره آن را باز کرد.

این خاصیت کاربردی سبب می‌شود که پهپاد سمپاش Agras T20‌ نسبت به سایر پهپادهای کشاورزی از قابلیت حمل‌شوندگی بیشتری برخوردار باشد.

از طرفی هم محفظه سم و هم باتری‌های دستگاه قابل‌تعویض و تمامی قطعه‌های دستگاه از استاندارد ضدرطوبت IP67 برخوردار هستند. به دلیل همین مقاومت در برابر رطوبت می‌توان بدنه اصلی دستگاه را شستشو داد و نگران پاشیده شدن آب بر روی قطعات دستگاه نبود. این مشخصه، شستشوی پهپاد سمپاش Agras T20 را با آب بسیار آسان می‌کند.

تنظیم و نگهداری پهپاد DJI Agras T20 به خاطر جریان‌سنج چهارکاناله الکترومغناطیسی ، چهار شیر خروج الکترومغناطیسی، و‌ پمپ‌های دیافراگمی قابل‌تعویض آن، بسیار ساده است. بعلاوه، حباب‌های هوا را نیز می‌توان با فشار یک دکمه تخلیه کرد.

https://www.asemanx.com/wp-content/uploads/2021/03/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%D8%B4%D9%88-%D9%88-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%88%D9%85-%D9%BE%D9%87%D9%BE%D8%A7%D8%AF-%D8%B3%D9%85%D9%BE%D8%A7%D8%B4-Agras-T20.mp4


دستگاه هدایت‌گر جدید پهپاد DJI Agras T20

کمپانی DJI توانسته است به طور موفقیت‌آمیزی عملکرد پهپاد کشاورزی Agras T20 را ارتقاء دهد. این امر مهم با استفاده از نرم‌افزار DJI Agras و دستگاه هدایت از راه دور پهپاد به نام Agras Smart Controller 2.0 که قابلیت برنامه‌نویسی نیز برای آن وجود دارد، محقق شده است.

واسط کاربری (interface) دستگاه روان و ساده است و کاربر طرز کار با آن را خیلی زود فرا خواهد گرفت.

بعلاوه، این هدایت‌گر هوشمند، یک نمایشگر ۵.۵ اینچی بسیار درخشان دارد که حتی در نور بسیار زیاد نیز به راحتی قابل خواندن است.

این دستگاه با باتری‌های خارجی نیز سازگار است و طول عمر باتری آن دو برابر سایر دستگاه‌های کنترل از راه دور موجود در بازار است.

این خصیصه، هدایت‌گر پهپاد سمپاش Agras T20‌ را به دستگاهی ایده‌آل برای کارهای سنگین و طولانی بدل می‌کند.


سیستم بذرپاش 2.0 پهپاد کشاورزی DJI Agras T20

سیستم بذرباش 2.0 به شکل قابل توجهی کارآمدی پهپاد Agras T20 را افزایش می‌دهد. این سیستم می‌تواند تا ۱۵ کیلوگرم بذر را در یک دقیقه در سطح مزرعه توزیع کند.

سرعت این سیستم برای بذرپاشی می‌تواند تا ۷۰ برابر بذرپاشی به صورت دستی باشد. این شیوه جدید بذرپاشی برای کاربردهای چندگانه، از جمله بذرپاشی مجدد مرغ‌زارها، پخش کودهای دانه‌ای و همچنین توزیع غذای ماهی و میگو در حوضچه‌های پرورش ماهی و سایر آبزیان، طراحی شده است.

نصب این سامانه بذرپاشی بر روی پهپاد می‌تواند در کمتر از سه دقیقه انجام شود و بلافاصله توانایی خود را برای انجام دادن عملیات پیش رو به رخ بکشد.

https://www.asemanx.com/wp-content/uploads/2021/03/%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%A8%D8%B0%D8%B1%D9%BE%D8%A7%D8%B4-2.0.mp4


کشاورزی آسان با پهپاد سمپاش DJI Agras T20

به خاطر چاره‌اندیشی‌های خلاقانه کمپانی DJI در حوزه کشاورزی، بهره‌برداری از مزارع کشاورزی، باغستان‌ها و مرغزارهای وسیع اکنون بسیار ساده‌تر شده است.

پهپاد سمپاش DJI Agras T20 نیز همگام با این چاره‌اندیشی‌های مؤثر و مفید، توانایی‌های پهپادی را در بخش کشاورزی به شکل چشم‌گیری افزایش داده است.

بیشتر بخوانید : سمپاشي ملخ ها در آبادان با پهپاد


برنامه‌ریزی سه‌بعدی مسیر پروازی T20

از آنجایی که پهپاد توانمند T20 مسیریابی خود را به صورت ۳ بعدی انجام می‌دهد، مشکلات مسیریابی در مناطق ناهموار برطرف شده است.

سامانه موقعیت‌یابی فانتوم ۴ مناطق را اسکن می‌کند‌ و کار نقشه‌برداری از آنها را به انجام می‌رساند و بدین ترتیب به شکلی ساده‌تر تمامی مشخصه‌های ناحیه را شناسایی می‌کند.

در حالتی که پهپاد برای عملیات بر روی باغستان تنظیم شده است، این امکان وجود دارد که شکل هر درخت شناسایی شود و مسیرهای پروازی به صورت ۳ بعدی فراهم گردد. کاربر سپس می‌تواند به شکل مؤثری پهپاد سمپاش Agras T20 را برای سم‌پاشی و مقاصد دیگر به کار بگیرد.


سخن آخر

آنچه که در بالا ذکر شد مشخصات پهپاد Agras T20 بود که یکی از محصولات کارآمد و بسیار کاربردی کمپانی DJI است. این پهپاد مشخصاً برای ساده‌ کردن فعالیت‌های مربوط به زراعت، باغداری و زمین‌داری طراحی شده است و طراحان آن تمام سعی خود را به کار برده‌اند تا حداکثر راحتی و اطمینان را برای کار با آن فراهم کنند.

آسمان ایکس مشاور تخصصی طراحی و ساخت انواع سامانه های هدایت پذیر از دور (سهپاد)


منبع: dji

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

با کلیک بر روی ستاره به این مقاله امتیاز دهید! (بالاترین امتیاز ستاره سمت چپ)

خروج از نسخه موبایل