آسمان ایکس

شارژ پهپادها توسط تیر برق‌ های هوشمند (S-Poles) چند منظوره در سئول

تیرهای هوشمند

تیرهای هوشمند در سئو

5
(5)

مسئولان شهر سئول در حال نصب تیرهای هوشمند جدیدی هستند که به عنوان تیر برق، چراغ راهنمایی رانندگی، سنسورهای محیطی، محاسبه صدای قدم های عابران، شارژر موبایل، نقاط دسترسی به Wi-Fi، دوربین مدار بسته و موارد دیگر عمل می کنند.

قبلاً 26 تیر هوشمند در شش منطقه از شهر نصب شده است که عملکردهای هر تیر بر اساس نیازهای محل استقرار آن در شهر تنظیم شده است.

مسئولان کلانشهر سئول همچنین در حال طراحی این تیرها به عنوان شارژر پهپاد ها و خودروهای الکتریکی هستند.

این مسئولان قصد دارند تا پایان امسال از پهپادها برای نظارت بر حوادث احتمالی و اقدامات نجات اضطراری استفاده کنند به طوریکه این پهپادها قبل از اتمام شارژ، داده های خود را برای دولت ارسال کنند و از قسمت بالای تیرهای هوشمند قرار داده شده در شهر، مجدد شارژ شوند. طبق گفته سخنگوی شهر سئول این پروژه در مرحله برنامه ریزی است.

به گفته لی وون موک ، مدیرکل سیاست شهر هوشمند در دولت کلانشهر سئول : امیدواریم این تیرهای هوشمند مناظر شهری را بهبود ببخشند و ایمنی، رفاه و راحتی شهروندان ساکن سئول را افزایش دهند. آنها همچنین به عنوان ایستگاه‌های شارژ هواپیماهای بدون سرنشین و وسایل نقلیه الکتریکی عمل خواهند کرد که این کار شهر را یک گام به تبدیل شدن به یک شهر هوشمند نزدیک می‌کند.


منبع : city today

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

با کلیک بر روی ستاره به این مقاله امتیاز دهید! (بالاترین امتیاز ستاره سمت چپ)

خروج از نسخه موبایل