رونمایی از سامانه های پدافندی در روز ارتش

رونمایی از چهار سامانه موشکی و توپخانه ای پدافند هوایی در روز ارتش

5
(23)

به گزارش آسمان ایکس و به نقل از خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، چهار سامانه موشکی و توپخانه ای پدافند هوایی برای نخستین بار در رژه روز ارتش ایران (یکشنبه 29 فروردین سال 1400 هجری شمسی) رونمایی شدند. که عبارتند از:

1. سامانه موشکی ارتفاع پایین “ذوالفقار” با قابلیت تحرک و اتصال به سامانه‌های الکترواپتیک که مبتنی بر پرتابگر چند فروندی دوش پرتاب مکانیزه است.

2. سامانه موشکی “مجید” متشکل از سیستم کنترل آتش الکترواپتیک و پرتابگر دوفروندی با توانایی مقابله با انواع اهداف ارتفاع پایین و موشک‌های کروز.

3. سامانه کنترل آتش توپخانه‌ای “خاتم” با قابلیت مقابله و انهدام انواع پرنده‌های مهاجر در ارتفاع پایین.

4. سامانه موشکی پدافند هوایی دوربرد راهبردی “دماوند” با قابلیت رهگیری و انهدام انواع هواپیما، موشک های کروز و بالستیک که نمونه بومی شده همان سامانه S300 است.


سامانه S300-PMU2

سامانه S300-PMU2 با کاربردهای متفاوت در وزارت دفاع روسیه تولید شده است. هم اکنون S300-PMU2 به عنوان یکی از مرگبارترین و پیشرفته ترین سامانه های موشکی خانواده S300 شناخته می شود.
زمان آماده سازی این نوع از سامانه ها ، حدود 5 دقیقه است و هرگردان S300 مدل PMU2 شامل چهار خودروی حامل پرتابگر موشک و دارای رادارهای آرایه فازی پیشرفته و پست فرماندهی به همراه دارد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

با کلیک بر روی ستاره به این مقاله امتیاز دهید! (بالاترین امتیاز ستاره سمت چپ)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *