بزرگترین پهپادهای جهان

معرفی قوی ترین و بزرگترین پهپادهای جهان

ایده‌ی ساخت پهپاد، اولین بار در سال 1839 مطرح شد؛ زمانی که سربازان اتریشی یا استفاده از بالون‌های بدون سرنشین، به شهر ونیز با استفاده از مواد منفجره حمله کردند.

توجه داشته باشید که پهپادها به بروزترین فناوری‌های دنیا مجهز هستند و شما می‌توانید از آن‌ها با توجه به ویژگی‌هایی که دارند، استفاده کنید. در ادامه تصمیم داریم بزرگترین پهپادهای جهان را به شما معرفی کنیم تا با آن‌ها آشنا شوید.


پهپاد ایکس 47 بی پگاسوس (X-47 B PEGASUS)

X 47 B PEGASUS - معرفی قوی ترین و بزرگترین پهپادهای جهان

یکی از بزرگترین پهپادهای جهان را می‌توان پهپاد ایکس 47 بی پگاسوس در نظر گرفت.

این پهپاد می‌تواند با سرعتی 0.45 ماخ که تقریبا برابر با 477 کیلومتر در ساعت است، پرواز می‌کند. طراحی آن به‌گونه‌ای است که می‌تواند به راحتی از روی باند فرودگاه بدون دخالت هیچ انسانی، بلند شود یا فرود آید.

ویژگی مثبت دیگری که برای X-47 B PEGASUS وجود دارد، تجدید سوخت آن در آسمان و در زمان پرواز است، همچنین در طراحی آن بمب‌های هوشمندی مورد استفاده قرار گرفته است که فرد می‌تواند آن‌ها را با استفاده از کامپیوتر داخلی این پهپاد کنترل کند، به طوری که به راحتی به هدف و دشمن خود شلیک کند.


پهپاد پرودیتور سی اَونجر (PREDATOR C, AVENGER)

PREDATOR C AVENGER - معرفی قوی ترین و بزرگترین پهپادهای جهان

یکی از جدیدترین دستاوردهایی که در صنعت هوانوردی وجود دارد، پهپاد پرودیتور سی اونجر است.

این پهپاد که یکی از بزرگترین پهپادهای جهان محسوب می‌شود، در زمینه‌ی نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از آنجایی که در این حوزه از آن استفاده می‌شود، شاهد آن هستیم که فناوری‌های پیچیده‌ای را برای آن در نظر بگیرند.

پیشنهاد مطالعه : معرفی و بررسی پهپادهای نظامی و رزمی جهان و ایران

از ویژگی‌هایی که برای PREDATOR C, AVENGER در نظر گرفته شده، می‌توان به پرواز در ارتفاعات بالا و نزدیک به 10 کیلومتری از سطح زمین اشاره کرد؛ همچنین می‌تواند زمانی که در ارتفاعات بالا در حال پرواز است، تصمیم‌های هوشمندانه‌ای را بگیرد.

مخزن سوخت آن نیز به‌گونه‌ای در نظر گرفته شده که می‌تواند با یک بار سوخت برای چند روز فعالیت داشته باشد، بدون آنکه برای آن مشکلی پیش بیاید.


پهپاد ایکس. 45 یو. سی. اِی. وی (X-45 UCAV)

X 45 UCAV - معرفی قوی ترین و بزرگترین پهپادهای جهان

سومین پهپادی که میتوان به در رده بزرگترین و قدرتمندین پرنده های بدون سرنشین دنیا در نظرگرفت، ایکس 45 یو. سی. ای. وی است.

اX-45 UCAV را می‌توان یکی از پهپادهایی در نظر گرفت که امکان استفاده از آن در عملیات گشت و شناسایی وجود دارد.

از آنجایی که رادارها نمی‌توانند این پهپاد را شناسایی کنند، می‌تواند به خوبی اطلاعات را کسب کند، اما توجه داشته باشید که دشمنان نیز می‌توانند از آن برای حمله استفاده کنند؛ بنابراین نام آن در لیست بزرگترین پهپادهای خطرناک جهان نیز دیده می‌شود.


پهپاد ام. کیو 9 ریپر (MQ 9 REAPER)

MQ 9 REAPER - معرفی قوی ترین و بزرگترین پهپادهای جهان

یکی از مرگبارترین پهپادهای جهان را می‌توان پهپاد ام. کیو 9 ریپر در نظر گرفت که در ساخت آن از موتور توربوپراپ که قدرت آن 9 برابر دیگر موتورها بوده استفاده شده است.

این پهپاد می‌تواند لوازم سنگین مورد نیاز برای نبرد را به راحتی جابه‌جا کند؛ همچنین MQ 9 REAPER یکی از بزرگترین پهپادهای جهان محسوب می‌شود که از نظر مصرف سوخت نیز به صرفه است، چرا که باتری آن می‌تواند تا 36 ساعت بدون نیاز به شارژ مجدد کار کند.

ام‌کیو-9 ریپر همان پهپادی است که سردار سلیمانی را به شهادت رساند.


پهپاد وینگ لانگ 2 (WING LONG II)

WING LONG II - معرفی قوی ترین و بزرگترین پهپادهای جهان

پهپاد وینگ لانگ 2 یکی از بزرگترین پهپادهای جهان محسوب می‌شود که ساخته‌ کشور چین است.

پهپاد WING LONG II می‌تواند برای زمان‌هایی که قرار است یک عملیات جاسوسانه و مخفیانه صورت بگیرد، مورد استفاده واقع می‌شود.

توجه داشته باید که این پهپاد به قدری بزرگ است که می‌تواند چندین موشک را به راحتی با خود حمل کند.


پهپاد البیت هرمس 900 (ELBIT HERMES 900)

Elbit Hermes 900s - معرفی قوی ترین و بزرگترین پهپادهای جهان

این پهپاد یکی از قدیمی و بزرگترین پهپادهای جهان است که از سال 2009 مورد استفاده قرار ‌گرفته است.

ELBIT HERMES 900 از پهپادهای قدیمی شناخته می‌شود، اما علیرغم این موضوع از فناوری مناسبی برخوردار بوده و تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای برای آن در نظر گرفته شده است؛برای مثال می‌توان به این موضوع اشاره داشت که این پهپاد می‌تواند به راحتی با توجه به ساختاری که دارد، مواضع دشمن را شناسایی کند و سپس بدون آنکه انسان دخالت داشته باشد، به تخریب نیروهای دشمن بپردازد.

در این مقاله شما را با 6 مورد از بزرگترین پهپادهای دنیا آشنا کردیم و از آنجایی که از پهپاد RQ-4 Global Hawk یا شاهین جهانی و پهپاد فطرس که بزرگترین پرنده نظامی ایران است، در مقالاتی جداگانه به صورت مفصل صحبت کرده بودیم، در این لیست دیگر نامی از آن‌ها نبردیم و امیدوار هستیم از خواندن این نوشته لذت کافی را برده باشید و همچنین برای شما مفید واقع شده باشد.

گروه آسمان ایکس مشاور تخصصی طراحی و ساخت انواع سامانه های هدایت پذیر از دور (سهپاد)

4.5/5 - (20 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *