پهپاد سیمرغ

هدف قرار دادن شناور توسط پهپاد سیمرغ در رزمایش مشترک ذوالفقار ارتش

پهپاد ایرانی سیمرغ در روز دوم رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش جمهوری اسلامی ایران،با استفاده از بمب های هوشمند و نقطه زن، اهداف خود را در آب های دوردست مورد هدف و اصابت قرار داد.

در روز دوم رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش، پهپاد نظامی سیمرغ نیروی دریایی ارتش با استفاده از بمب های هوشمند و نقطه زن سدید اهداف خود در آبهای دوردست را مورد حمله و اصابت قرار داد.

پهپاد سیمرغ، نسل دریایی شاهد ۱۲۹سیمرغ به دست توانمند دانشمندان و محققان ایرانی ساخته شده است و می‌تواند برنامه‌های مورد نظر از قبیل گشت، شناسایی و تاکتیک‌های رزمی و جنگالی(جنگ الکترونیک) را برای نیروی دریایی ارتش انجام دهد.

این پهپاد در این رزمایش با پرواز از پایگاه مبدأ و طی مسافت بیش از هزار کیلومتر موفق به هدف قرار دادن یک فروند شناور سطحی در آبهای دوردست با استفاده از بمب های هوشمند و نقطه زن سدید شد.

گفتنی است پهپاد سیمرغ که عضو خانواده پهپادهای نظامی ایران است که با برد عملیاتی 1500 کیلومتر و سقف پرواز 24 هزار پا و مداومت پرواز 24 ساعته توانایی حمل هشت فروند موشک هوشمند «سدید» را دارد و همزمان می‌تواند یک سیستم جنگنده الکترونیک را نیز با خود حمل کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *