پهپاد کمان 19

پهپاد کمان 19، در حال ساخت

فرمانده نیروی هوایی ارتش از ساخت پهپاد جدید نهاجا با نام پهپاد کمان 19 با قابلیت اجرای مأموریت خاص خبر داد.

امیر سرتیپ خلبان «عزیز نصیر زاده»، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز شنبه (30 مرداد 1400) در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص توان رزمی کشور در حوزۀ پهپاد اظهار داشت:
کشور ما به ویژه سازمان‌های نیرو‌های مسلح در حوزۀ پهپاد بسیار خوب عمل کرده‌اند؛ نیروی هوایی نیز که در عرصۀ هوا حضور دارد، بالطبع در حوزۀ پهپاد بر لبه تکنولوژی و فناوری حرکت می‌کند.

وی در خصوص آخرین وضعیت ساخت پهپاد‌های سری کمان این نیرو گفت:
پهپاد کمان 12 را که پیش از این ساخته بودیم در برخی از رزمایش‌ها مورد استفاده قرار دادیم. کمان 22 نیز مراحل پایانی را طی می‌کند و ان‌شاءالله به‌زودی پرواز خواهد کرد؛ پهپاد جدید نیروی هوایی، پهپادی با نام کمان 19 است که با در نظر گرفتن یک مأموریت خاص هم اکنون در حال ساخت است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه ما در حوزۀ پهپاد در قالب نیاز‌هایمان حرکت می‌کنیم و هیچ مرزی را در این رابطه برای خود نمی‌شناسیم، افزود:
کمان 22 از مداومت پروازی و برد بالایی برخوردار است و در حوزۀ حمل محمولۀ رزمی و شناسایی و مراقبتی هم از قابلیت‌های ویژه‌ای برخوردار است؛ همچنین پهپاد کمان 19 یک پهپاد بلند پرواز با یک موتور خاص است که بیشتر در حوزۀ شناسایی به کار گرفته خواهد شد.

منبع : پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران

امتیاز دهید
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *