حمله پهپاد به انسان

برای اولین بار پهپادهای نظامی به انسان‌ها حمله کردند

در جنگ داخلی لیبی، پهپادهای نظامی برای اولین بار بدون اینکه به آنها آموزش داده شود به انسانها حمله کرده اند.

بر اساس گزارش اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد که مربوط به جزئیات جنگ داخلی لیبی است، برای اولین بار در مارس 2020 پهپادهای انتحاری به صورت خودکار به انسان‌ها حمله کردند.

نیروهای لیبی در این جنگ از پهپادها برای شکار و عقب نشینی نیروهای دشمن استفاده کردند و مانع استفاده آنها از هواپیماهای بدون سرنشین خود شدند.

پهپاد چیست

گفته می شود نیروهای لیبی از پهپاد کارگو -2 ساخت ترکیه برای جستجوی خودکار و حمله به اهداف انسانی استفاده کردند. این پهپادها مجهز به دوربين و هوش مصنوعی هستند، از طرفی یک مخزن مواد منفجره هم دارند.در صورتی که در حالت اتوماتیک قرار بگیرند با دقت خیلی بالا میتونند آدمها را تعقیب کنند و پس برخورد به شخص مورد نظر منفجر شوند.

با پهپادهای نظامی ایران و جهان آشنا شوید

این گزارش می گوید ترکیه این پهپادها را در اختیار نیروهای لیبی قرار داده است و این نقض تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد برای رزمندگان درگیر است.

این اولین مورد ثبت شده از استفاده از پهپادهای انتحاری علیه مردم است. در حالی که جزئیات کامل این حادثه فاش نشده است و مشخص نیست که آیا تلفات جانی داشته است یا خیر ، این رویداد نشان می دهد که تلاش های بین المللی برای ممنوعیت استفاده از سلاح های مرگبار خودکار قبل از آموزش، ممکن است دیر شده باشد.

کارشناسان هواپیماهای بدون سرنشین می گویند این پیشرفت، می تواند برای انسانها بسیار خطرناک باشد.


منابع:

  1. newscientist
  2. independent
  3. popularmechanics
امتیاز دهید
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *