پهپاد سمپاش Agras MG-1P

بررسی پهپاد سمپاش DJI Agras MG-1P

پهپاد Agras MG-1P یکی از پهپادهای کمپانی DJI است که در حوزه کشاورزی و سمپاشی کاربرد دارد.

در مقاله عمود پرواز سم پاش Agras MG-1 به معرفی مشخصات مدل قبلی این پرنده پرداختیم. حال در این مقاله قصد داریم به معرفی ویژگی ها و مشخصات پهپاد MG-1P بپردازیم. قبل از ادامه بهتر است با پهپاد کشاورزی آشنا شوید و سپس ادامه مطلب را مطالعه کنید.


رادیو کنترل پهپاد سمپاش DJI AGRAS MG-1P

کارکرد ارتقاءیافته و گستره‌ راهبری رادیو کنترل پهپاد سمپاش DJI AGRAS MG-1P از جمله مشخصات این پهپاد است که می‌‌تواند به صورت همزمان تا پنج پرنده را هدایت کند و بدین ترتیب کارایی عملیات سمپاشی را ارتقاء ببخشد.

این رادیو کنترل، گستره عملیات سمپاشی را تا ۳ کیلومتر ارتقاء می‌بخشد و ارسال تصاویری باکیفیت بالا را در این فاصله ممکن می‌سازد و همچنین امنیت پرواز را نیز تضمین می‌کند.

کنترل پهپاد MG 1P - بررسی پهپاد سمپاش DJI Agras MG-1P

این دستگاه همچنین اینترنت بی‌سیم 4G را نیز ارائه می‌دهد و همچنین لاتری آن قابل تعویض است. از طرفی طراحی جدید آنتن آن راحتی بیشتری را حین کار فراهم می‌کند.


امنیت تصویری با دوربین FPV‌ پهپاد MG-1P

پهپادهای کشاورزی mg-1p به دوربین‌ FPV با زاویه دید وسیع مجهز هستند و می‌توانند زاویه‌ای دیدی ۱۲۳ درجه‌ای از مزرعه را برای هدایت‌گر خود فراهم کنند. این دوربین‌ها تصاویری واضح و زنده را منتقل می‌کنند.

بیشتر بخوانید : FPV چیست ؟

در عملیات‌های راه دور، صفحه نمایشگر روی دستگاه رادیو کنترل، موانع را نشان می‌دهد که همین ویژگی، امنیت عملیات سمپاشی را تضمین می‌کند.


عملکرد پروازی پهپاد کشاورزی MG-1P

پروازی پهپاد کشاورزی MG 1P 300x240 - بررسی پهپاد سمپاش DJI Agras MG-1P

پهپاد Agras MG-1P با برخورداری از هشت ملخ چرخان، از الگوریتم‌های پیشرفته‌ای برای هدایت با ضمین امنیت پرواز استفاده می‌کند.

این ویژگی باعث می شود اگر در حین عملیات سمپاشی یکی از ملخ‌ها از کار افتاد یا موتور با مشکلی مواجه شد، خللی در روند عملیات به وجود نیاید.

سامانه هدایت‌گر موتور پهپاد یک سازوکار ارتباطی اضافی دارد که سامانه را قادر می‌سازد سیگنال‌های کنترلی را در مواقع مقتضی دوباره هدایت کند.


امنیت کامل با رادار دقیق و ارتقاءیافته پهپاد Agras MG-1P

رادار ارتقاء‌یافته پهپاد سمپاش mg-1p، رادارهای پیشرفته اکتشافی مدل mg-1s را در کنار رادار جلوگیری از برخورد با موانع، به صورت همزمان استفاده می‌کند.

این مشخصه حساسیت اکتشافی و قدرت کشف موانع را دو برابر می‌کند و توان پهپاد را برای شناساسی موانع و پرواز آسان در منطقه افزایش می‌دهد.

پهپاد mg-1p می‌تواند خطوط انتقال برق با قطر یک سانتی‌متر را از فاصله‌ای تا ۱۵ متر شناسایی کند. این توانایی نه تنها دستگاه را در مقابل خطوط انتقال نیرو، بلکه در برابر شاخه‌های درختان و سایر موانع نیز محافظت می‌کند.

کارکرد فعال کشف موانع و جلوگیری از برخورد با آنها، هم در روز و هم در شب در این پهپاد فعال است و نور یا گرد و غبار بر عملکرد آن تأثیری ندارد.

بعلاوه، سامانه راداری پهپاد به استاندارد IP67 نیز ارتقاء یافته است و بدین‌ترتیب مقاومت بیشتری در مقابل گرد و غبار و رطوبت از خود نشان می‌دهد.


سامانه تعیین موقعیت آنی (RTK) در MG-1P

تعیین موقعیت آنی RTK در MG 1P - بررسی پهپاد سمپاش DJI Agras MG-1P

پهپاد mg-1p سامانه موقعیت‌یابی دقیقی دارد که در مقابل تداخل الکترونیکی نیز مقاومت می‌کند.

پهپاد سمپاش DJI AGRAS MG-1P برخوردار از فناوری موقعیت‌یابی D-RTK است که موقعیت‌یابی دستگاه را با دقت سانتی‌متری انجام می‌دهد. این میزان از دقت برای مصارف صنعتی بسیار لازم است.

فناوری آنتن دوگانه که برای موقعیت‌یابی رادیویی به کار گرفته می‌شود نیز در این پهپاد استفاده می‌شود.

فناوری موقعیت‌یابی آنتن دوگانه، مقاومت دستگاه را در مقابل تداخل الکترونیکی به شکل مؤثری افزایش می‌دهد و امنیت پروازی را حتی به هنگامی که پهپاد در نزدیکی خطوط انتقال نیرو در حال پرواز است و همچنین در محیط‌های ناملایم تضمین می‌کند.

سامانه موقعیت‌یابی RTK داده‌های مکان‌یابی را از واحد RTK نصب‌شده بر روی پهپاد دریافت می‌کند تا میادین را به دقت اندازه‌گیری نماید و نتایج دریافت شده را به دستگاه کنترل از راه دور انتقال می‌دهد تا برای برنامه‌ریزی دقیق استفاده شوند.


کنترل همزمان چند دستگاه در سامانه هدایت پهپاد mg-1p

روش‌های عملیاتی جدیدی به سامانه هدایت MG v2.0 در پهپاد mg-1p افزوده شده است.

سامانه هدایت چند پهپادی ساده و کار کردن با آن راحت است و به کاربران این اجازه را می‌دهد تا چند پهپاد را با یک رادیو کنترل هدایت کنند.

حالت چرخش هماهنگ، مشخصه عملیاتی جدید دیگری است که مسیرهای پروازی بهینه‌شده را به کار می‌گیرد و کارامدی را تا بیست درصد افزایش می‌دهد.

علاوه بر حالت‌های عملیاتی جدید، حالت‌های قدیمی‌تر مانند مسیر A-B، کنترل دستی و کنترل دستی اضافه (مناسب برای میادین کوچک‌تر و منطقه‌های کوهستانی) نیز برای هدایت پهپاد موجود است تا گزینه‌های پروازی متنوعی ارائه شود.

مقالات مرتبط :

پهپاد سمپاش DJI Agras T16

پهپاد سمپاش DJI Agras T20


منبع:
www.dji.com/mg-1p

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *