پهپاد Resolute Eagle

معرفی و بیان مشخصات پهپاد Resolute Eagle

علاقه PAE به بازار سیستم های هوایی بدون سرنشین (UAS) با خرید CSC ATD در سال 2013 آغاز شد. همراه با نمونه کارهایی از عملیات پایه، حمل و نقل هوایی و قراردادهای پشتیبانی از برد، خرید CSC ATD شامل علاقه به LLC راه حل های CenTauri می شد که یک سازمان بود که متخصص در راه حل های اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی (ISR) می شد.

در طی چند سال گذشته، PAE ISR فرصت هایی را برای ارائه راه حل های ISR به مشتریان موجود شناسایی کرده و یک پلت فرم جدید UAS یعنی Resolute Eagle را توسعه داده است.

در این مقاله به معرفی و بیان مشخصات این پرنده می پردازیم.


ویژگی های پهپاد Resolute Eagle

در اوایل سال 2017 میلادی، UAS یا سیستم هوایی بدون سرنشین Resolute Eagle ظرفیت های فنی فوق العاده ای را در محدوده موشکی White Sands نشان داد که باعث شروع به کار عمومی آن و سرمایه گذاری PAE در منابع اضافی راه-بردی شد.

بیشتر بخوانید : تفاوت UAV، UAS و Drone چیست

پهپاد Resolute Eagle

Resolute Eagle ، نما از بالا

 

در جریان نمایش پیشگامانه، این پهپاد توانایی خود را در عملیات فراتر از دید (BLOS) با کیفیت بالا، ویدئو کامل حرکت و داده های سنسوری ثابت کرد.

BLOS، در مقابل خط دید، عملیاتی هستند که در مناطقی که ممکن است سیگنالهای رادیویی توسط زمین پوشانده شوند، مهم هستند و باعث ایجاد ارتباط با UAS می شوند.

Resolute Eagle دارای مشخصات عملکردی بهتری نسبت به بسیاری از گزینه های گروه 3 (خارج از 5 طبقه-بندی گروهی) PAE می باشد.

این وسیله محموله های اطلاعاتی چندگانه را حمل می کند، قابلیت استقامت طولانی را با قیمت مقرون به صرفه ارائه می دهد و با توجه به مشخصات مشتری قابل تنظیم است. همچنین باند مستقل است و کاربران می توانند به سرعت آنرا در مکان های دورافتاده در سراسر جهان مستقر کنند.

چیکو مولین رئیس PAE ISR گفته است: «در حالی که رقبایی وجود دارند که همان نوع UAS گروه 3 را ساخته اند، هیچ یک نمی توانند با ظرفیت پایداری و حمل بار ما که تمایز بزرگ ما در بازار است، مطابقت داشته باشند. »

Resolute Eagle می تواند با حداکثر ظرفیت بارگیری 65 پوند تا 18 ساعت سفر کند. سایر گزینه-های UAS که در حال حاضر توسط ایالات متحده استفاده می شوند، می توانند از 12 تا 20 ساعت با حداکثر ظرفیت حمل بار 7.5 تا 10 پوند سفر کنند. به طور کلی، این پهپاد دارای یک مزیت استثنایی از نظر عملکرد، ظرفیت و هزینه می باشد.


برخی مشخصات فنی پهپاد Resolute Eagle به شرح زیر است:

طول دو سر بال: 5.5 متر
طول بدنه: 2.9 متر
مداومت پرواز: 12 ساعت
سرعت: 185.2 کیلومتر بر ساعت
بیشینه وزن برخاست: 120.2 کیلوگرم
وزن خالی: 86.2 کیلوگرم
بیشینه اضافه بار قابل حمل: 34 کیلوگرم


قابلیت های عملکردی پهپاد Resolute Eagle

اینجا چند تا از قابلیت های عملکردی این پرنده را مرور می کنیم.

عملکرد چند مأموریتی

این پهپاد می تواند برای کاربردهای نظامی و تجاری جهت انجام مأموریت مورد استفاده قرار گیرد.

بیشتر بخوانید : کاربرد پهپادها چیست

ISR زمینی و دریایی

این پهپاد می تواند تصاویر و قابلیت های حسگر شبانه روزی را برای مأموریت های رزمی خشکی و دریا در سراسر جهان، برای وزارت دفاع (DoD) و سایر سازمان های دولتی فراهم کند.

پهپاد Resolute Eagle

Resolute Eagle ، نما از پهلو

محافظت از نیرو

Resolute Eagle می تواند با دیرپاییدن یک مکان برای مدت زمان طولانی، اهداف را با دقت مشخص شناسایی و مکان یابی کند و برای مشتریان تصاویر و داده های زمان واقعی را فراهم آورد.

حفاظت / بازرسی از زیرساختها

این پهپاد می تواند زیرساخت های انرژی، حمل و نقل، ارتباطی و ساختاری را برای مأموریت های تشخیصی / پیشگیری از سرقت بررسی و نظارت کند.

کمک های انسان دوستانه

Resolute Eagle می تواند مکان هایی را که آژانس های بشردوستانه می توانند اردوگاه ایجاد کنند و همچنین جاده هایی که برای حمل و نقل / عملیات لجستیکی قابل عبور هستند را شناسایی کند و می¬تواند خسارات ناشی از بلایای طبیعی را ارزیابی کند تا تعیین کند که کدام مناطق به سریع ترین کمک نیاز دارند.

ضد دزدی دریایی

با عملکرد نامحسوس و پرواز غیرقابل تشخیص در بالای کشتی¬های موردنظر، Resolute Eagle می تواند فعالیت آنها را رصد کند و می تواند اطلاعات سازگار و زمان واقعی را برای نیروهای وظیفه بین المللی که عملیات ضد دزدی دریایی انجام می¬دهند، تأمین کند.

ضد شکار غیرقانونی

Resolute Eagle می تواند به عنوان یک عامل بازدارنده و نظارتی، تصویربرداری الکترواپتیکی و حرارتی را در زمان واقعی برای محیط بانان پارک فراهم کند تا به آنها در ردیابی و دستگیری شکارچیان غیرمجاز کمک کند.

فروش های خارجی

این پهپاد به عنوان یک راه حل کلیدی UAS ، از طریق فروش های مستقیم تجاری و فروش های نظامی خارجی برای مشتریان بین المللی در دسترس است.

آسمان ایکس مشاور تخصصی طراحی و ساخت انواع سامانه های هدایت پذیر از دور (سهپاد)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *