پهپاد EHang 216L

پهپاد جدید باری EHang 216L می تواند محموله ای با وزن 200 کیلوگرم را حمل کند

شرکت چینی EHang که در زمینه تولید و توسعه خودروهای پرنده فعالیت می کند، از محصول جدید خود با عنوان پهپاد EHang 216L رونمایی کرد که قادر است 200 کیلوگرم محموله را حمل کند.


پهپاد EHang 216L

EHang 216L یک پهپاد لجستیکی است که برای تدارکات هوایی در مسافت های کوتاه تا متوسط و همچنین برای پرواز در مناطق شهری و حومه تولید شده است.

این پهپاد قادر است تا 200 کیلوگرم محموله را بدون کنترل مستقیم اپراتور از یک نقطه به نقطه دیگر حمل کند.

محدوده پروازی EHang 216L توسط شرکت سازنده آن بیان نشده است ولی با توجه به مدل های قبلی، احتمالا در مسافت حدود 40-50 کیلومتر قادر به حمل بار است.

EHang 216L از طراحی ایمنی کاملاً زائد و به ویژه پیکربندی پیشرانه برقی توزیع شده متشکل از 8 بازو و 16 موتور و پروانه مستقل بهره می برد. چنین طرح چرخشی موتور ، در صورت خرابی بخشی از موتورهای الکتریکی یا بخشی از نصب برق (باتری) ، افزونگی کافی را ایجاد می کند. هیچ کابین مسافری وجود ندارد که باعث افزایش فضای محفظه بار شود.

پهپاد EHang 216L

نسخه با سرنشین یا مسافری پهپاد EHang 216 با ظرفیت حمل 220 کیلوگرم ، بار را با مسافت 30-40 کیلومتر (16-22 مایل) با سرعت 130 کیلومتر در ساعت (81 مایل در ساعت) حمل می کند. مانند نسخه مسافر ، باری می تواند کاملاً مستقل در یک مسیر مشخص پرواز کند و اپراتورها فقط وضعیت پرواز را کنترل خواهند کرد.

برای حمل و نقل در شرایط شهری ، وزن 200 کیلوگرم ناچیز است ، اما در شرایط حاد و فوری به ویژه در زمان امداد در کوه ها و زمین های ناهموار یا جاده های غیر قابل پیش بینی، استفاده از پهپادها برای این حمل و نقل منطقی تر است ، زیرا تحویل از طریق آسمان در یک خط مستقیم و در کمترین زمان ممکن و حتی در مسافت های کوتاه انجام می شود.

منبع : inceptivemind

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *