پهپاد Ring Always Home Cam

خانه ای امن با پهپاد Ring Always Home Cam

شرکت آمازون در رویداد Amazon’s Devices Event از یک محصول امنیتی جدید با عنوان Ring Always Home Cam که مجهز به یک دوربین HD است، رونمایی کرد.

این محصول در واقع یک پهپاد یا ماشین پرنده است که در گوشه ای از خانه قرار داده می شود و به محض شنیدن یک هشدار امنیتی سنسور های آن فعال شده و در خانه پرواز می کند تا امکان مشاهده تمام اتاق‌ها و زوایا را برای کاربر فراهم کند.


کمپانی رینگ(Ring)

رینگ یکی از شرکت های زیر مجموعه آمازون است که در حوزه‌ی هوشمند سازی وسایل خانه فعالیت می کند و در این رابطه محصولات متنوعی به بازار عرضه کرده است.

البته رینگ ابتدا استارتاپی با نام Bot Home Automation بود که سپس Bot Home به Ring تغییر نام داد و توسط آمازون خریداری شد.


پهپاد Always Home Cam، محصول جدید کمپانی Ring

پهپاد پهپاد Always Home Cam

پهپاد Always Home Cam است  از دوربینی باکیفیت استفاده می‌کند و در محیط داخلی خانه به‌ پرواز درمی‌آید و شما می‌توانید به‌ صورت زنده از طریق گوشی هوشمند و به ‌لطف دوربین پهپاد، داخل خانه را ببینید.

رینگ می‌گوید: دوربین Always Home Cam در مسیری که شما تعیین کنید، به ‌پرواز درمی‌آید و نمی‌توان آن را به ‌صورت دستی کنترل کرد. درواقع شما دستگاه را با خود در خانه می‌گردانید و به آن آموزش می‌دهید که در مسیر مشخص‌شده حرکت کند. همچنین می‌توانید مکان‌های خاصی را مشخص کنید تا دوربین به آنجا پرواز کند.

جیمی سیمینوف، بنیانگذار رینگ، ایده پشت این پهپاد را امکان مشاهده نماهای مختلف بدون نیاز به نصب چندین دوربین عنوان کرد. وی مدعی شد که شرکت دو سال تمام را صرف طراحی و توسعه Always Home Cam کرده و مشخص است که ساخت چنین محصولی تا چه حد دشوار است.
او کاربرد این پهپاد را فراتر از پایش خانه برای ورود سارقین عنوان کرده است. برای مثال زمانی که خانه نیستید می‌توانید از آن برای اطمینان از خاموش بودن گاز، بسته بودن در و پنجره یا بررسی وضعیت حیوانات خانگی استفاده کنید.

بر اساس اعلام رسمی، Ring Always Home Cam در سال 2021 با قیمت 250 دلار به بازار عرضه می‌شود.

همچنین بخوانید : اولین خودرو پرنده چینی رونمایی شد


مشخصات فنی پهپاد Always Home Cam

به گفته رینگ مشخصات این پهپاد به شکل زیر است :

  • Always Home Cam مجهز به دوربینی HD است و تا پنج دقیقه‌ی مداوم پرواز می‌کند.
  • برای شارژ شدن به یک ساعت زمان نیاز دارد.
  • سنسور های به کار رفته در این پهپاد موانع را به صورت خودکار شناسایی کرده و مانع از برخورد با آن می‌شوند.
  • اگر Always Home Cam وجود مانع را در مسیر اصلی خود تشخیص دهد، فورا به محفظه برمی‌گردد و هشداری برای کاربر می‌فرستد.
  • این پهپاد طوری طراحی شده است که حتی در صورت برخورد تصادفی با اشیاء و موانع به دلیل وجود محافظ در اطراف پره‌ها هیچ آسیبی به خود و یا سایرین نمی‌رساند.
  • به گفته رینگ کاربر می‌تواند رمزنگاری سرتاسر (End-to-End Encryption) را در بخش Control Center اپلیکیشن رینگ فعال کند.

آیا دوربین پهپاد Always Home Cam همیشه فعال است؟

پهپاد رینگ - پهپاد Ring

آمازون اعلام کرده به حریم خصوصی اهمیت خاصی می‌دهد و به همین دلیل این پهپاد را طوری طراحی کرده است که هنگامی که درون محفظه باشد، جلوی دوربینش پوشانده می‌شود و فقط با هشدار امنیتی دوربین آن فعال شده پس از انجام ماموریت خود به محفظه مربعی شکل خود برای شارژ مجدد باز می‌گردد.


آیا پهپاد Ring Always Home Cam صدا دارد ؟

رینگ می‌گوید: Always Home Cam پهپادی بی‌صدا است و هنگامی که به ‌سمت شما نزدیک شود متوجه صدایش خواهید شد. شنیدن صدای پهپاد به ‌هنگام نزدیک ‌شدن خبر خوبی برای کسانی است که نگران نقض حریم خصوصی هستند.

منبع : Ring

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *